За церковною традицією саме в Чистий четвер потрібно оздоблювати крашанки. Крашанки або писанки — споконвіку вважаються оберегом, також вони є найправильнішим подарунком на Великдень. Чому саме писанка є символом Великодня?
Відповідно до біблійних переказів Свята Марія Магдалина піднесла римському імператору Тиберію перше пасхальне яйце. Коли Марія прийшла до Тіберія і розповіла про Воскресіння Христа, імператор сказав, що це неможливо, як і те, що куряче яйце стане червоним. Вмить куряче яйце, яке імператор тримав у руках, стало червоніти. Отже, яйце є символом нового життя і надії.
Лайфхаки з оздоблення крашанок
Щоб фарба лягала рівно, перед варінням яєць протріть їх спиртом.
Щоб при варінні яйця не тріскалися, додайте у воду 2–3 столові ложки солі.
Для легкого очищення яєць, після того як вони зваряться, занурте їх на кілька хвилин у холодну воду.
Якщо ви за традицією фарбуєте яйця разом з дітками, уникай хімічних барвників, обирайте природні барвники — морквяний, буряковий соки, лушпиння цибулі, кавові зерна.
Як зробити натуральні барвники, дивіться на зображенні нижче.
5 методик оздоблення крашанок
Методика декупаж. Для прикрашання яєць такою технікою потрібно використовувати серветки з різноманітними візерунками. Виріжте картинки з серветок. Не обов’язково робити це дуже рівно, можна залишати невеликі білі краєчки, оскільки вони все одно будуть непомітні на яйці. Відокремте верхній шар серветки з малюнком, інші два шари вам не знадобляться. Змастіть поверхню яйця клеєм або яєчним білком. Обережно розгладжуючи утворені складки, приклейте вирізаний малюнок або візерунок. Зверху нанесіть ще один шар клею Залиште яйця висихати.
Методика оздоблення нитками. Використовуючи таку методику, ви надасте яйцям витонченого вигляду. Для оздоблення знадобляться нитки та стрічки. Візьміть яйце, зробіть у ньому маленьку дірочку, протягніть стрічку абу нитку через яйце, знизу зав’яжіть бантик, а зверху зробіть петельку. Таким чином, яйця можна буде вішати на гачки, і це стане вдалим елементом декору. Яйце можна обернути стрічками і зверху — уздовж або поперек. Також можна зробити зі стрічок квіточки, пелюстки та приклеїти їх на пофарбоване яйце.
Методика оздоблення мереживом. Для цієї методики підготуйте фарбу, відрізки мережива, гумові стрічки для грошей. У клаптик мережива загорніть заздалегідь зварене яйце. Мереживо повинно щільно прилягати до яйця, для цього закріпіть тканину гумовою стрічкою, далі занурте яйце у фарбу. Після того як яйце повність профарбується, дістаньте його, зніміть мереживо, обережно промокніть паперовим рушником і дайте висохнути.
Методика оздоблення фольгою. Оздоблюючи яйця фольгою, отримаєте блискучі крашанки. Все просто! На заздалегідь пофарбовані яйця за допомогою пензлика та клею нанесіть тонку золотисту або срібну фольгу в кількох місцях та дайте просохнути.
Методика колор-блок. Підготуйте кілька ємностей різної ширини та глибини з різними кольорами, додайте у фарбу оцет. Візьміть яйце, покладіть на велику ложку та на половину занурте в фарбу. Дістаньте яйце та дайте просохнути, через деякий час повторіть процедуру занурення в фарбу іншої сторони яйця.
Втілюйте ідеї в реальність, експериментуйте і в результаті отримаєте шедеври власної творчості та оригінальні подарунки до Великодня!